2026

15. april 2026
I dag var det månedlige ForretningsNetværk samlet til netværksmøde på Kryb i Ly Kro. Under overskriftet “De 10 (måske) bedste netværksråd” åbnende Karsten B. Vester sin værktøjskasse og delte ud af sine erfaringer med fysiske og elektroniske netværk. Formiddagen sluttede med 1-1-samtaler.

14. april 2026
AI og HR – det var overskriften da vores HR-netværk havde møde på Hotel Vejlefjord.
På mødet havde gruppen besøg af René Bitsch, som holdt et super spændende indlæg om, AI og hvordan man kan anvende det til forskellige formål i HR-arbejdet.
Det var en spændende eftermiddag, hvor vi blev klogere, og hvor vi fik del erfaringer og udfordringer.

20. marts 2026
I dag var det månedlige ForretningsNetværk samlet til netværksmøde på Comwell Kongebrogården i Middelfart. Vi havde besøg af Tina H. Grosen fra StressholmeAA som holdt et spændende indlæg under overskriften “Pas på dig selv når du har travlt”.
Formiddagen sluttede med 1-1-relationssamtaler.

24. februar 2026
I dag var det månedlige ForretningsNetværk samlet til RelationsTræf på Milling Hotel Park i Middelfart. Det blev en formiddag med 1-1-samtaler. Nye relationer blev skabt, og allerede etablerede relationer blev styrket.

08. januar 2026
I dag var det månedlige ForretningsNetværk samlet til netværksmøde på Munkebjerg Hotel, hvor temaet var: Bliv skarp på AI! Vi havde inviteret AI-ekspert Henning Karlsen fra GreyIT til at inspirer og give eksempler på, hvordan man kan bruge den kunstige intelligens klogt i en travl hverdag.

Det blev nogle spændende og interessante timer, hvor nogle at de 20 deltagere (der var tilmeldt 24) blev klogere, inspireret og måske også en smule forvirret. Helt som det skal være når man bevæger sig ind på et nyt område.

01. januar 2026
RelationsNetværket består ved indgangen til 2026 af 155 private og offentlige medlemsvirksomheder.